Osiedle


ikonka_drzewo

Teren Osiedla Pod Dębami tworzy 1,3 ha parku, z czego powierzchnia biologicznie czynna stanowi aż 51,5 % powierzchni. Zabudowa zajmuje jedynie 14,5a – reszta to kompleks zieleni, alejki, plac zabaw, miejsca postojowe itd. Całość została zaprojektowana w taki sposób, aby mieszkańcy nie opuszczając terenu osiedla mogli wyjść na krótki spacer lub na jednej z ławeczek odpocząć wśród zieleni.

 

 

ikonka_rozmiar

Teren Osiedla Pod Dębami tworzy 1,3 ha parku, z czego powierzchnia biologicznie czynna stanowi aż 51,5 % powierzchni. Zabudowa zajmuje jedynie 14,5a – reszta to kompleks zieleni, alejki, plac zabaw, miejsca postojowe itd. Całość została zaprojektowana w taki sposób, aby ograniczyć ruch samochodowy do minimum.

 

 

ikonka_cisza

Stary, dębowy kompleks w skład którego wchodzą wysokie dęby doskonale tłumi i wygłusza dźwięki i szum otaczającego miasta. Umożliwia spokojny wypoczynek po całym dniu pracy w otoczeniu zielonego spokojnego parku z licznymi alejkami spacerowymi.

 

 

ikonka_tlen

Roślinność porastająca park w którym usytuowane jest osiedle jest naturalnym źródłem wymiany CO2 na O2 . Jest to szczególnie ważne w dużym mieście jakim jest Kraków – duża ilość zieleni oczyszcza powietrze ze szkodliwych spalin i smogu, co odczuwalnie poprawia jakość powietrza.

 

 

ikonka_termometr

Otoczenie pełne zieleni oraz wysokie drzewa poprawiają komfort termiczny życia na osiedlu. Miejsce to jest idealne zwłaszcza dla dzieci i osób starszych oraz tych, którzy poszukują po pracy relaksu z dala od zgiełku dużego miasta.

 

 

ikonka_ochrona

Teren całego osiedla jest ogrodzony, prowadzą do niego dwie strzeżone, zdalnie sterowane bramy wjazdowe usytuowane od strony ulicy Białoruskiej. Na osiedlu funkcjonuje całodobowy monitoring - 10 kamer rozmieszczonych jest w różnych miejscach, w tym 2 na placu zabaw. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwają także przeszkoleni pracownicy ochrony, którzy dokonują regularnych obchodów osiedla.

 

 

ikonka_plac

Osiedle położone jest w strzeżonym, kompleksie parkowym, co zapewnia zarówno spokój i ciszę, jak również umożliwia aktywny wypoczynek. Znajduje się tu doskonale wyposażony plac zabaw, dzięki któremu dzieci mogą się bezpiecznie bawić nieopodal własnego domu. W najbliższej okolicy osiedla zlokalizowane są przedszkola oraz szkoły.

 

 

ikonka_dojazd

Osiedle stanowi doskonałe połączenie ciszy i spokoju, charakterystycznego dla przedmieść, oraz dobrej komunikacji z centrum miasta. Inwestycja zlokalizowana jest w odległości około 7 km od Rynku Głównego i 4 km od obwodnicy A4. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się przedszkola, szkoły, sklepy spożywcze i wielobranżowe, a także obiekty użyteczności publicznej. Nieopodal usytuowane jest również duże centrum handlowo-usługowe Bonarka City Center.

 

 

ikonka_nagroda

Inwestycja Osiedle Pod Dębami jest wyjątkowa w skali całego kraju. Proekologiczna zabudowa została umiejętnie wkomponowana w dębowy starodrzew tworząc miejsce spokojne, kameralne i klimatyczne, idealne do zamieszkania i wypoczynku. Zalety te oraz wysoka jakość wykonania zostały docenione przez jury konkursu Budowa Roku 2012 i inwestycję wyróżniono nagrodą II stopnia. Osiedle okrzyknięto również Inwestycją Roku 2013.

 

Całość inwestycji zakończona w grudniu 2012 roku. Wydano pozwolenie na użytkowanie (budynki gotowe do odbioru).